El temps

Com estan els embassaments

Les conques internes estan al 78,9 %, amb 535,1 hm³ embassats. Dada de 31 d'agost de 2026, a les 04:30.

Aquests nou embassaments són els de les conques internes, que gestiona l'Agència Catalana de l'Aigua. Els del Segre i l'Ebre —Rialb, Oliana, Mequinensa, Riba-roja— són de la Confederació Hidrogràfica de l'Ebre i no surten aquí.

Estat de sequera

  • Prealerta2 municipis

El registre de sequera anota canvis d'estat, no lectures diàries, i l'últim que hi consta és del 16 de maig de 2025. Que no hi hagi canvis vol dir que no s'ha decretat res de nou — però no es pot distingir d'un registre que hagi deixat d'actualitzar-se. Per a decisions que depenguin de restriccions, la font és l'ACA.

Cabal dels rius

73 aforaments amb dada

El Llobregat

  • Castellbell i el Vilar7,49m³/s
  • Castellbisbal (Assut de Salzers)4,46m³/s
  • Berga4,42m³/s
  • Sant Vicenç dels Horts (riu - canal de la Dreta)3,77m³/s
  • Balsareny3,55m³/s
  • Sant Joan Despí3,44m³/s
  • Cardona (túnel)2,20m³/s
  • Súria1,78m³/s
  • el Papiol (riera de Rubí)0,93m³/s
  • Guixers (Aigua de Valls)0,69m³/s
  • Guardiola de Berguedà0,58m³/s
  • Castellar de n'Hug (Clot del Moro)0,52m³/s
  • Guixers (Monegal)0,52m³/s
  • Sant Sadurní d'Anoia0,46m³/s
  • Qualitat - Martorell (Anoia)0,40m³/s
  • la Pobla de Claramunt0,13m³/s
  • Navès (Aigua d'Ora)0,13m³/s
  • Sallent0,04m³/s
  • Sant Quintí de Mediona0,02m³/s
  • Vilada (Merdançol)0,02m³/s
  • Puig-reig0,01m³/s
  • Vilada (Riera Vilada)0,00m³/s

El Ter

  • Embassament de Sau (Vilanova de Sau)63,53m³/s
  • la Cellera de Ter (Pasteral I)7,96m³/s
  • Embassament de Susqueda (Osor)6,93m³/s
  • Colomers (riu i canal de Sentmenat)4,88m³/s
  • Girona (Ter)3,72m³/s
  • Qualitat - Torroella de Montgrí3,67m³/s
  • les Masies de Roda (Ter i Gurri)3,54m³/s
  • les Masies de Roda (Ter)3,38m³/s
  • Sant Joan de les Abadesses3,06m³/s
  • Roda de Ter (Pont Vell)1,77m³/s
  • Cornellà del Terri0,19m³/s
  • Anglès0,05m³/s
  • Sant Gregori0,04m³/s
  • Girona (Onyar)0,03m³/s
  • Vilanova de Sau (riera Major)0,01m³/s
  • Campllong0,00m³/s
  • Riudellots de la Selva0,00m³/s
  • Torelló (Ges)0,00m³/s

La Muga

  • Boadella d'Empordà1,64m³/s
  • Embassament de Darnius Boadella (Darnius)1,45m³/s
  • Qualitat - Castelló d'Empúries0,40m³/s
  • Maçanet de Cabrenys0,21m³/s
  • Peralada0,18m³/s
  • Qualitat - Pont de Molins0,18m³/s
  • Sant Llorenç de la Muga0,12m³/s
  • Santa Llogaia d'Àlguema0,02m³/s

La Tordera

  • Qualitat - Fogars de la Selva (Can Simó)0,07m³/s
  • Montseny (la Llavina)0,05m³/s
  • Sant Celoni0,04m³/s
  • Fogars de la Selva (Pont Eiffel)0,00m³/s

El Besòs

  • Santa Coloma de Gramenet0,09m³/s
  • Lliçà de Vall0,05m³/s
  • La Garriga0,02m³/s
  • Montcada i Reixac (el Ripoll)0,00m³/s

L'Ebre

  • Embassament de Siurana (Cornudella de Montsant)0,03m³/s
  • Cornudella de Montsant (Toll del Forn)0,02m³/s
  • Cornudella de Montsant (Barranc de l'Argentera)0,00m³/s

El Fluvià

  • Esponellà1,41m³/s
  • Olot0,11m³/s
  • Tortellà0,01m³/s

El Foix

  • Castellet i la Gornal0,15m³/s
  • Embassament de Foix (Castellet i la Gornal)0,07m³/s

Riera de Riudecanyes

  • Duesaigües0,02m³/s
  • Embassament de Riudecanyes0,00m³/s

El Daró

  • Serra de Daró (riu Daró)0,10m³/s
  • la Bisbal d'Empordà (Daró)0,01m³/s

El Francolí

  • Tarragona0,25m³/s
  • Montblanc0,03m³/s

Rieres del Maresme

  • Arenys de Munt0,01m³/s

Rieres del Cap de Begur-Blanes

  • Santa Cristina d'Aro0,00m³/s

El Gaià

  • Vilabella0,00m³/s

Agència Catalana de l’Aigua · dades obertes. Els cabals són lectures de registre, sense validar, i els aforaments es veuen afectats per les preses de riu amunt: un cabal baix no vol dir sempre que plogui poc. Les coordenades venen en UTM 31N i les convertim nosaltres — cada embassament cau dins del municipi que porta al nom, que és la comprovació que fem servir per saber que la conversió és bona.